Tijdens de zomervakantie van 2025 is het Vrij CLB Voor- en Noorderkempen geopend op de volgende momenten:
Tussen 11 juli en 17 augustus 2025 is het CLB gesloten.
De CLB chat is tijdens de zomervakantie bereikbaar op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 14u00 tot 21u00
Van 15 juli tot en met 15 augustus 2025 is de CLB chat gesloten.
Voor informatie over studie- of schoolkeuze, kan u alvast terecht op de website van onderwijskiezer: www.onderwijskiezer.be.
Vrij CLB Voor- en Noorderkempen heeft 3 vestigingen: Brasschaat- Essen - Wijnegem. Hieronder kan u een video bekijken dat een stukje onze inhoudelijke werking verduidelijkt.
Wij hebben dit schooljaar informatie gegeven aan de leerlingen van het 6de leerjaar die de overstap maken naar het secundair onderwijs. Hieronder kan u de link naar de presentatie terugvinden.
Wil je meer weten over de overstap naar de tweede graad? Er zijn heel wat mogelijkheden. Check even alle informatie via de link hieronder.
De leerlingen van het 6de secundair kregen informatie over de overstap naar het hoger onderwijs. Alle informatie kan je via onderstaande link van het CLB Antwerpen terugvinden.
Chat als leerling of ouder gratis en anoniem met een CLB-medewerker of je gevoelens, studiekeuze en gezondheid.
Wij bieden elk jaar op elke vestigingsplaats een stageplaats aan voor een laatstejaarsstudent bachelor maatschappelijk werk, bachelor psychologie en master psychologie.
Ook studenten geneeskunde en verpleegkunde zijn welkom voor een stage.
Er zijn afspraken gemaakt met de hogescholen en universiteiten. Zij zijn op de hoogte van het aantal stageplaatsen op ons CLB.
Wil je je graag kandidaat stellen voor een stage bachelor maatschappelijk werk, breng je school op hoogte en contacteer dan Dorien Haazen (dorien.haazen@vclbvnk.be).
Wil je je graag kandidaat stellen voor een stage psychologie/master orthopedagogie, breng je school op de hoogte en contacteer dan Carmen Vanhooren (carmen.vanhooren@vclbvnk.be).
Wil je je graag kandidaat stellen voor een stage verpleegkunde of arts, breng je school op de hoogte en contacteer dan Anke Jochems (anke.jochems@vclbvnk.be).
We zijn elke werkdag open van 8u30 tot 12u00 en van 13u00 tot 16u30 (woensdag en vrijdag tot 16u00).
Wij werken voornamelijk op afspraak. Als u een vraag hebt, kunt u contact opnemen met de CLB-vestiging en zal een collega van het onthaalteam een afspraak met u maken.
Neem contact op
Wil je graag weten hoe we als CLB jouw gegevens verwerken? Klik dan zeker verder zodat je onze privacyverklaring kan lezen.
Heb je vragen, opmerkingen, klachten over de werking van het CLB of over een concrete handeling of beslissing van een CLB-medewerker, dan neem je best contact op met het CLB. We helpen je hier graag mee verder.
Als je niet tevreden bent over aanpassingen op school voor jouw kind met specifieke onderwijsbehoeften of de geboden steun door het leersteuncentrum, dan kan je beroep doen op onafhankelijke bemiddeling door een ander CLB.
Ook als je kind huisonderwijs volgt is het systematisch contactmoment verplicht. Over de tijdstippen en inhoud van de systematische contactmomenten lees je hier meer.
Je kan deze contactmomenten laten uitvoeren door een CLB van je keuze.
Je kan met heel wat vragen bij het CLB terecht. Over een aantal thema's vind je hier alvast informatie.
Centra voor leerlingenbegeleiding voeren elk hun personeelsbeleid. Solliciteren doe je dus best rechtstreeks bij plaatselijke centra.