Jullie kleuter is net gestart in de kleuterschool of gaat bijna de overstap maken naar het eerste leerjaar.
Voor elke kleuter, van welke leeftijd ook, is het belangrijk dat we oog hebben voor hun ontwikkeling en indien nodig extra begeleiding en zorg voorzien.
Je kan op deze pagina al heel wat info terugvinden over de ontwikkeling van kleuters.
Heb je nog vragen? Neem dan zeker contact op met ons!
Wij organiseren ieder jaar online infomomenten over de ontwikkeling van kleuters. Dit schooljaar gaan de infomomenten door op:
Tijdens dit webinar staan we stil bij de ontwikkeling van peuters en kleuters en hoe we als ouders hierop kunnen inspelen.
We bespreken basisbehoeftes zoals eten, spelen en slapen, maar ook de socio-emotionele ontwikkeling, met aandacht voor emotieregulatie en verbondenheid.
Sommige kleuters kunnen het moeilijk hebben in hun klasgroep. Ze kunnen meestal op vele manieren worden geholpen. Maar af en toe komt het voor dat het niet lukt. Ondanks alle moeite van de school, ouders, begeleiders. Iedereen probeert het te voorkomen, maar mogelijk besluiten zij dat het kind beter nog niet naar de volgende klasgroep gaat, maar een jaartje wacht.
Omdat dit voor kleuters soms moeilijk te vatten is, werd er hierover een vertelboek ontwikkeld.
Het vertelboek gaat over Mik, die het jaar overdoet. Het is bestemd voor kleuters, hun leerkrachten, ouders, begeleiders. Het werd geschreven en getekend samen met kleuters.
Zit je met een vraag? Neem gerust contact met ons op.