We doen ons best om aan elke zorg tegemoet te komen, maar soms spoort dat niet met de verwachtingen. Op deze pagina lees je welke stappen je kan ondernemen.
Ben je het oneens over de noodzaak of de inhoud van een IAC- of OV4-verslag? Bespreek je bezorgdheden dan zo snel mogelijk met je CLB. Samen zoeken we naar een oplossing. Praten met je CLB is altijd de eerste stap.
Als ouders, de school en het CLB het oneens zijn over de noodzaak of inhoud van een IAC- of OV4-verslag, kan 1 van hen de Vlaamse Bemiddelingscommissie vragen om te bemiddelen. Dat is een onafhankelijk bemiddelingsorgaan met vaste leden uit de verschillende onderwijsnetten.
Je kan aankloppen bij de Vlaamse bemiddelingscommissie als je ...
⚠️ Let op! Je doorloopt altijd eerst de lokale klachtenprocedure bij het CLB.
Je kan met heel wat vragen bij het CLB terecht. Over een aantal thema's vind je hier alvast informatie.